English pages

Vydavatelství LOTOS

VYDAVATELSTVÍ   KRONIKA   KATALOG/OBCHOD

MFKH 2019

www.mfkh.cz

 

Kronika

OZVĚNY AFRIKY

Umělecký vedoucí Hradišťanu Jiří Pavlica je znám svými fúzemi se zahraničními muzikanty etnické hudby. Pro Vydavatelství Lotos natočil vynikající CD s japonským multiinstrumentalistou Yaskazem. Před dvěma roky se pustil do projektu s jihiafrickým zpěvákem, tanečníkem a vynikajícím muzikantem Dizu Plaatjisem. Společně natočili CD "Mys dobré naděje", která se nahrávalo částečně v Kapském Městě a pak dokončovalo v Uherském Hradišti. Celý projekt se uskutečnil ve spolupráci s Generálním konzulátem v Kapském Městě a pod záštitou Unesco. Posluchači v mnoha českých městech tento úžasný koncert mohli vidět, protože se konalo velké turné, které bylo zakončeno koncertem ve vyprodané pražské Lucerně.

V pražském Klubu Roxy zněly africké a moravské rytmy opět 18. listopadu 2002, neboť Dizu Plaatjies přijel koncertovat s Hradišťanem a Talantem u příležitosti převzetí "zlaté desky" vydavatelství Lotos za nahrávku "Mys dobré naděje" a uvedení nového CD "Ozvěny Afriky", které vychází jako bonus ke zlatému CD a dokumentuje autentickou africkou hudbu, natočenou přímom v Kapském Městě se studenty africké hudby, dále silně emotivní hudbu z katolické mše v townshipu Guguletu až po live ukázky ze společného koncertu v pražské Lucerně. Obě CD přinášejí úžasné prožitky.

Kmotrem CD byli ing. Pavel Bém a Mr. Mlungisi Sisulu - kulturní atašé Jihoafrického velvyslanectví v ČR.

Lotos

Radost ze zlaté desky za nahrávku Mys Dobré Naděje: Marie Nosková (Lotos), Dizu Plaatjies, Alena Štěpánková (Lotos) a Jiří Pavlica

Lotos
Lotos

Kliknutím se dostanete k většímu obrázku.

Vydavatelství   Kronika   Katalog/obchod